Azart, Come Make Art | Met nagesprek

Om de video te kunnen bekijken moet je marketing cookies accepteren of bekijk de video op Youtube
Movie cover
Herkomst
Nederland
Gesproken taal
Nederlands, Spaans, Engels, Frans
Ondertiteling
Engels
Regie
Annike Kaljouw, Masha Novikova
Lengte
83 minuten
Genre
documentaire
Cast
Jaar
2024
Kijkwijzer
Vraag iemand mee

Een waargebeurd avonturenverhaal over over de kunst van het laveren, over hoop en het leven zien als een avontuur. Het Amsterdamse narrenschip Azart - The Ship of Fools- voer 33 jaar over de wereld als varend kunstwerk om vrolijkheid en theater te brengen.Met nagesprek met oud-bemanningsleden van het narrenschip, en - als zijn gezondheid het toelaat - kapitein August Dirks. 

Levenskunstenaar kapitein August Dirks wilde de VOC-route overdoen, maar dan wel op een andere manier: "Niet om te stelen en te kelen, maar om te spelen en te delen." Als hij ernstig ziek wordt, zet het schip koers naar een laatste (spectaculaire!) ligplaats.

De film vertelt de kleurrijke en vrolijke geschiedenis van het schip Azart, met in de hoofdrol kapitein August die al die tijd op het avonturenschip woonde en werkte. Inmiddels is het schip gestrand -letterlijk- op een Zuid-Amerikaans strandje, waar het wonderlijke verhaal nog altijd verder gaat, met lokale enthousiastelingen. Een universeel verhaal over onverwoestbaar optimisme en het waarmaken van dromen.
August kleedt zich - nog altijd - als nar, met rinkelende belletjes en kleurrijke kleding. Een nar die de maatschappij een spiegel wil voorhouden en de vraag wil stellen wie er nou eigenlijk de zot is. "Om een Zottenschuit dertig jaar te kunnen runnen, kun je helemaal geen zot zijn”, zegt hij. “Om je doel te bereiken moet je laveren – dat is zo hoog mogelijk tegen de wind op zeilen en dat in een permanente zigzagbeweging. Dat is zoiets als Je Eigen Weg Zoeken te midden van de moeilijkheden.”

Tegenslag was er onderweg ook maar de schipper wist er vaak een positieve draai aan te geven. "Er kwam altijd weer iets anders, dat ook heel mooi was." Het optimisme van de hoofdpersoon werkt aanstekelijk, grote kans dat u de zaal verlaat met een traan van weemoed, maar toch ook met een glimlach.
 


Tickets

Klik op een beschikbare tijd hieronder voor tickets.

do 16 apr