Zinderend, prijswinnend Italiaans drama over een jonge vrouw die haar weg zoekt op een technische school vol jongens.
Triëst, zomer van 2007. De zelfverzekerde Zweedse Fredrika is pas verhuisd naar de Italiaanse kuststad en belandt op een technische middelbare school in een klas vol jongens. Ze staat meteen in het middelpunt van belangstelling, en niet alleen om haar intelligentie en kennis. Gaandeweg bouwt ze een vriendschap op met een onafscheidelijk trio: de fascinerende en bescheiden Antero, de extraverte casanova Pasini en de lieve en beschermende Mitis. Samen verkennen ze de straten van Triëst, feesten ze, denken na over de toekomst, delen ze geheimen en ontdekken ze nieuwe gevoelens. Het laatste schooljaar zal hen voor altijd tekenen.Un anno di scuola is de tweede film van regisseur Laura Samani. Nadat haar debuutfilm een première had op het Cannes Filmfestival, ging ze met deze film in première in Venetië, waar de film de prijs voor Beste Acteur won. Laura Samani wordt gezien als een regisseur van de toekomst van Italiaanse cinema.
Over de Cineville Previewdagen
Voor alle filmsprinters en haantjes-de-voorste hebben we iets nieuws: De Cineville Previewdagen, van 2 t/m 5 juli in meer dan 50 filmtheaters door heel Nederland. Op het programma? Exclusieve voorvertoningen van het komende filmseizoen: de allerbeste en allernieuwste films, die jij deze zomer alvast kan zien.
Pre-sale voor Cinevillers
Cinevillers mogen tot en met 21 juni als eerste kaartjes reserveren voor de Cineville Previewdagen. Vanaf 22 juni opent de reguliere kaartverkoop. Als Cineviller kan je zoals altijd onbeperkt naar film, maar hou er rekening mee dat je niet meer dan 15 reserveringen tegelijk kan hebben. Wil je zeker zijn van een plekje in de zaal? Reserveer dan nu je Cineville-kaartjes via onze website of via cineville.nl/previewdagen. Daar vind je ook een overzicht van alle voorstellingen en de deelnemende theaters.
Annuleer op tijd
Heb je gereserveerd voor de Cineville Previewdagen, maar kan je niet meer komen? Annuleer dan altijd je kaartje. Zo loopt het filmtheater geen inkomsten mis en kan het een andere filmliefhebber blij maken met jouw plekje